sevim4

” YÜZME BANDI” sistemi  iki ana parçadan oluşmaktadır.

 1. GÜÇ ÜNİTESİ.
 2. YÜZME / SU AKIŞ ÜNİTESİ.

Bu iki ünite birbirlerine fleksibil iki adet hortum ile bağlanmaktadır. Güç ünitesi ile yüzme  / akış ünitesi arasında elektriksel hiçbir bağlantı söz konusu değildir. Elektrik sadece yüzme / akış ünitesinden 25m – 30m uzaklıkta konuşlanmış olan güç ünitesinde bulunmaktadır. Yüzme /Akış ünitemiz havuzun kenarına özel paslanmaz metal bağlantı elamanları ile sabitlenerek monte edilmektedir. Ünite havuzun en boy oranına göre en geniş kenara paralel ve dar kenara arkası gelecek şekilde sabitlenmektedir. Şekil 1 de, havuz şekillerine göre montaja uygun ve montaja uygun olmayan  bölgeler gösterilmektedir.

ŞEKİL 1

A – DOĞRU MONTAJ BÖLGESİ  /  B- YANLIŞ MONTAJ BÖLGESİ.

ŞEKİL 2

“YÜZME BANDI” yüzme ünitesi aşağıdaki koşulları sağlayan bütün havuzlara uygulanabilen portatif bir sistemdir. Uygulanacak havuzun yüzey alanı 16 m2 den küçükse yüzeyde dalgalanmalar olabilir. Yüzme ünitesinin bağlanacağı havuzun su derinliği minimum 100 cm olmalıdır. Yüzme ünitesinin montaj yapıldığı havuz kenarında sağ ve sol kenarlarda en az 60 cm net alan kalmalıdır.
Yüzme ünitesinin montajı yapıldığı havuzun boyu da minimum 400 cm olmalıdır.

“YÜZME BANDI” yüzme ünitesi ana parçaları ve montaj ölçüleri.

 1. Hidromotorlar
 2. Pervaneler
 3. Su yönlendirici özel tasarım kanatlar.
 4. 40cm  X 40cm ölçülerinde özel tasarlanmış lineer akış su çıkış perdesi.  60CM  X 40 CM ÖLÇÜLERİNDE ÖZEL TASARLANMIŞ LİNEER AKIŞ SU ÇIKIŞ PERDESİ.
 5. SU GİRİŞ IZGARASI.

“YÜZME BANDI” güç ünitesi ana parçaları.

 1. Elektrik motoru
 2. Yağ tankı
 3. Yağ seviye göstergesi
 4. Valf grubu
 5. Yağ dolum kapağı
 6. Pompa
 7. Manometre

“YÜZME BANDI”, Güç ünitesi  yüzme ünitemizdeki pervanelerimizin dönmesini sağlar. Çeşitli güçlere sahip ünitemiz ( 4KW, 5KW, 7,7 KW) sağlam hava dolaşımı olan bir bölgeye yerleştirilmelidir. Ses ve çevresel etkilerden korunmak için firmamızdan opsiyonel korunma ekipmanı temin edilebilir. Güç ünitemiz yağmur altına da kalmamalıdır. Bakım yapılmak  için ulaşılması serbest olan alanlarda çalıştırılmalıdır.

Havuz kimyasalları ve klor metaller için kaçınılmaz bir tehlikedir. Biz yüzme ünitemizde 316L kalite paslanmaz çelik kullanmaktayız.
Ürünlerimizi korozyon açısından devamlı takip altında tutmaktayız.